Členská sekce

Poprvé předčasně, podruhé “lotosově”

Již na první porod jsem se velmi těšila a připravovala se na přirozený a láskyplný zážitek. Syn si však vybral vstup na svět již ve 27.týdnu těhotenství, porod tak proběhl ve velké pražské porodnici a v poslední fázi plně lékařsky vedený. Byla jsem situací natolik zaskočena, že jsem ani nekontaktovala svoji porodní asistentku a celou situaci jsme museli zvládnout sami s manželem.

V druhém těhotenství jsem tak musela zpracovávat velký strach, že miminko opět nedonosím a i s ohledem na tuto variantu jsem se připravovala opět na přirozený a láskyplný porod. Tentokrát jsem však již využívala hypnoporodní techniky a během těhotenství jsem poslouchala především uklidňující a uvolňující relaxace a afirmace, obklopovala se pozitivními příběhy a obrázky rodících žen a navštívila víkendový kurz předporodní přípravy s hypnoporodem, kde jsem načerpala tolik energie a skvělých tipů k porodu. Dcerka se narodila ve 39.týdnu těhotenství a do posledních chvil jsme zůstávali doma, poslouchala jsem si nahrávky k porodu a cítila se velmi šťastná.

Jízda do porodnice byla trochu adrenalin:) ale personál nás uvítal s širokým úsměvem a velkou podporou. Dcera se narodila 7min od příjmu a už jsme zůstaly v prakticky neustálém kontaktu. Neumývali jsme, neměřili a jen si užívali bonding. Pupeční šnůru jsme přestřihli až po té, co vyšla placenta. Napsali nám tak do zprávy, že proběhl “lotosový” porod a placentu jsme si odnesli domů. Porodit pomocí hypnoporodu pro mě neznamenalo porodit na růžovém obláčku, ale v každé fázi porodního procesu jsem využila techniky a rady, které jsem získala během těhotenství a velmi mi pomohly zůstat klidná a poslouchat své tělo, ikdyž to nebylo vždy úplně snadné:)