Členská sekce

Přirozený porod po odmítnuté nabídce vyvolání

Milá Kateřino a Petro, v úterý jsme nenastoupili na plánované vyvolání porodu. Byla jsem tou dobou 40 + 5. Dle UZ zjistili váhu miminka 4,5 kg a navrhovali mi ukončit těhotenství a jít na tzv. “vyvolávačku”.

Cítila jsem se dobře, proto jsem si začala vyhledávat informace. Dozvěděla jsem se, “velké” dítě by nemělo být důvodem pro indukování porodu (jeden z vědeckých výzkumů dostupných na netu)a zároveň jaká všechna rizika s tím jsou spojena… Měla jsem z toho velké trápení a nevěděla jsem jak se mám rozhodnout. Veškeré představy o přirozeném porodu se mi zhroutily. Upřímně jsem se opravdu těšila a věřila jsem v to, že to zvládnu. A najednou to vše bylo pryč… a neslyšela jsem žádný důležitý důvod, proč bych měla jít na vývolání…ipřesto miminku bylo v bříšku náramně…

Samozřejmě jsme zvolili cestu přirozeného vyvolání porodu, ale vlastně bezúspěšně… Miminko prostě ještě nebylo připravené. Bylo to pro mne velmi těžké období, zvláště, když jsem byla obeznámena se všemi riziky a jak mohu sebe či miminko ohrozit. Bylo velmi těžké rozhodnout se proti systému a spoléhat na své pocity. Určitě jsem nechtěla nic podcenit, ale měla jsem prostě pocit, že ještě ne… že miminko chce čas navíc. Navíc, přebrat zodpovědnost do svých rukou a držet se své intuice bylo opravdu náročné. Díky neuvěřitelně citlivé podpoře Jitky Čejkové (dula) a komunikace s Kateřinou jsme plánovanou úterní indukci přesunuli na čtvrtek. Moc mi pomáhala podpora od Jitky (dula) a Kateřiny (Hypnoporod), kdy obě dvě ve mne věří a věří mému miminku. Bylo to jako balzám pro mou raněnou duši.

Tak tedy rozhodli jsme se posunout doporučené vyvolání porodu z úterý na čtvrtek, a tak dali Robinkovi (syn) dostatečný čas, aby to zvládl sám. Poprosili jsme ho s manželem nahlas, vysvětlili mu,, proč u ž by měl chtít jít ven. Celou noc jsem měla poslíčky, které se během dne změnily na pravidelné vlny. Všechno šlo krásně bez jakékoliv chemie. Robin se narodil ve středu před půlnocí. Má 4.1 kg a je nádherný. Já jsem díky mimo jiné anibalu bez poranění. Všechno bylo dokonalé. Tak, jak jsme si to přáli. Robinka mi přiložili, hned po porodu a hned se přisál. Moc ho chválili. Vám patří velké díky. Neděláte to vše zbytečně a má to smysl.

Veronika s rodinou