Členská sekce

Hypnoporod a Gravidjóga. Co mají společného v přípravě ženy na porod?

Za POROD JE KRÁSNÝ si myslíme, že každá žena si zaslouží prožít porod jako krásnou a posilující zkušenost, a to ve stavu KLIDU a UVOLNĚNÍ.  Těhotenství je jedno z nejdůležitějších období v životě ženy, což platí i pro samotný porod, který je pro ženu rovněž jedním z nejvýznamnějších životních okamžiků. Dalo by se říci, že těhotenství a porod jsou jakési životní mezníky, a to pro ženy i pro muže. Vzniká nová rodina, a s ní i nové životní role. Každá žena si porod pamatuje do konce svého života. Pamatuje si samotný průběh porodu, jaké pocity prožívala, jaké potřeby měla a také to, zda byly, či nebyly naplněny. Průběh poro

du často v životě ženy nastaví další vzorce chování. Jsme toho názoru, že porod rozhodně krásný být může, ač si to většina českých žen nemyslí a očekává ho s obavami a nedůvěrou. Přejí si, aby ho měly co nejrychleji za sebou. Nejenže porod může být opravdu krásný, ale je dokonce možné se na něj těšit. Prožít ho s láskou a radostí. Stačí se jen připravit. Využít metody, které učí ženy navodit si stav relaxace. Funguje to, jako když se stiskne tlačítko „ON“. A právě v tom je ten rozdíl. Rodit ve stavu relaxace je úplně jiné než rodit se strachem. I proto, že práh bolesti je v relaxovaném stavu přirozeně snížen. Jedná se o jedinečnou kombinaci hypnoporodu a gravidjógy. Tyto techniky hypnoporodu a gravidjógy pomáhají k znovunalezení důvěry v ženské tělo a jeho schopnost porodit dítě hladce a beze strachu. Připravují ženy na bezpečnější a snazší porod, ať už jsou jejich představy o něm jakékoliv.

Hypnoporod a gravidjóga vytvářejí unikátní spojení dvou na první pohled vzdálených metod. Po bližším seznámení se s těmito technikami ale zjistíte, že vycházejí ze stejných osvědčených zdrojů. Oba směry pracují s myslí a odstraňováním zbytečného napětí v těle, s navozováním stavu uvolnění, který je nezbytný pro přirozený a hladký porod.

Poslední roky se s velkým zaujetím zabýváme tématikou porodů. Jsme stále fascinovány fyziologickými a přirozenými porody. Zajímáme se o metody, které pomáhají současné moderní ženě znovu nalézt důvěru v to, že zvládne porodit hladce a pohodlně. K těmto metodám se právě řadí hypnoporodní techniky a gravidjóga. Samy jsem matkami a obě jsme prožily naše porody jako posilující zážitky, a to díky hypnoporodu a jógové praxi.  Porod je krásný mimojiné vychází z těchto krásných vlastních zkušeností, prožitků v průběhu těhotenství, ale i z laskavého porodu.

Ze samotných kurzů předporodní přípravy a jejich pozitivní přípravy žen a párů na porod jsme si uvědomily, že oba směry pracují s nadbytečným napětím v těle a pomocí dechu, afirmací a vizualizací vedou rodičku ke ztišení, zklidnění a uvolnění, které je důležité pro zdárný porodní proces.

Proto jsme k hypnoporodním technikám zařadily také krátké, cca 10–15minutové těhotenské cvičení, tzv. „Těhotenské jógové svačinky s technikami hypnoporodu“. Tyto sestavy jsou určeny pro těhotné ženy ve všech stupních těhotenství.  Vzhledem k tomu, že k nám do kurzu docházejí časově a pracovně vytížené ženy prvorodičky nebo vícerodičky, které navíc kromě práce na poloviční nebo plný úvazek zastanou péči o děti a rodinu, zvolily jsem „svačinky“, které představují 10–15minutové bloky. Samy dobře vím, že je pro nás mnohem jednodušší si najít několik minut, než hodinu a půl v kuse. Navíc, pokud si těhotná žena opravdu vyšetří čas na pravidelné praktikování sestav, nejlépe každý den nebo aspoň třikrát do týdne, tak se efektivně připravuje na laskavý porod. Jedná se o časově zvladatelné sestavy, které po malých dávkách, opakovaně a průběžně ženu připravují na přirozený a jemný porod.

Proto nabízíme pro těhotné ženy tematické a krátké, cca 10-15minutové jógové sestavy, tzv. „svačinky“, které jsou vyváženě doplněny hypnoporodními technikami tak, aby je ženy mohly praktikovat kdykoliv během dne. Jsme si jisté, že tyto těhotenské jógové svačinky s technikami hypnoporodu pomáhají těhotným ženám občerstvit se a zároveň se ladit na klidnější a laskavější porod.

Drahé ženy přejeme vám krásné praktikování a připravování se na porod. Přejeme vám z našeho srdce ty nejkrásnější porody pro vás a vaše miminko. Věříme, že každý porod je pro vás tranformační, a to nejen v tom, že vznikne nová krásná rodina. Užijte si to nejlépe jak umíte. Jste všechny úžasné a vybavené k porod, stačí si to vše jen připomenout právě třeba přes náš HYPNOPOROD POROD JE KRÁSNÝ.